Naujienos 

Nuotraukų galerija


 
VALENTINAS PEČININAS.

Stačiatikių tikėjimo portretas


2017 m. vasario 28 d. (antradienį) 17,00 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Valentino Pečinino fotografijų paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“. Parodos atidaryme dalyvaus autorius


Tūkstančio varstų kelias prasideda nuo vieno žingsnio. Fotomenininkas Valentinas Pečininas šį žingsnį žengė 2006-ųjų lapkritį nekūrenamoje Lebeniškių kaimo šventovėje. Tai davė pradžią daugybei fotosesijų Lietuvos ortodoksų šventovėse. Dešimties metų įkvėptos kūrybos ir kruopštaus darbo rezultatas – tūkstančiai nuotraukų. 28 iš jų pristatomos jūsų dėmesiui pagrindinėje sostinės galerijoje.
Parodos planą įkvėpė šventovės sandara. Centre – Karališkieji Altoriaus vartai. Juose mes matome Ortodoksų Bažnyčios Lietuvoje galvą – Vilniaus ir Lietuvos metropolitą Inocentą. Jo rankose smilkstantis smilkytuvas – iš žemės dangun kylančių maldų simbolis. Jo dešinėje – diakonas su Evangelija. Kairėje – maldinga Velykų kryžiaus procesija, tarsi mira nešinų moterų, einančių prie Prisikėlusio Kristaus kapo, įvaizdis. Antrojoje salėje – altoriaus slėpiniai, o trečioji, nespalvotoji, kupina metaforų, pasemtų iš mūsų širdžių gelmių.

Valentinas Pečininas įsitikinęs, kad fotoaparato objektyvas – tai pasaulio pažinimo instrumentas. Jis tyrinėja kas netrivialu, veda kiaurai per uždarus altoriaus vartus į slėpiningą Ortodoksijos pasaulį. Paprastiems maldininkams netenka regėti, kas vyksta už jų. Autorius fokusuoja mūsų dėmesį į nepastebimus, greitai praeinančius dalykus. Fotonuotrauka sustabdo sprūstančią nuo žvilgsnio akimirką, apreiškia nemãtoma, parodo ortodoksų pamaldų ir kultūros paprastumą bei didybę ir mažame bažnytkaimyje, ir mieste.

Nuotraukose: šventovės, sakramentai, šventės, žmonės, emocijos. Turinys drauge ir statiškas, ir dinamiškas. Jis duoda impulsą apmąstymams. Autorius įamžino gyvus skirtingo amžiaus ir kilmės tikinčiųjų paveikslus, jų ieškojimus ir likimus. Čia ir tyras vaiko žvilgsnis, ir maldingas vienuolių susikaupimas, ir kunigų brolija, gyvųjų ir mirusiųjų kartos. Dėl atspindėtos amžinybės atošvaitos visi veidai – tarsi ikonos. Raukšlių linijomis srovena ne tik gyvenimiška patirtis, bet ir vidinė tikėjimo šviesa. Ta prasme ši paroda apreiškia žiūrovui metafizinę žemės ir dangaus vienybę.

Per amžius religija įkvėpdavo menininkus didiems meno kūriniams. Nūnai sukurta milijonai nuotraukų dvasinėmis temomis. Tad kuo dabartinė paroda unikali? Šios fotonuotraukos verčia mąstyti, kontempliuoti, ieškoti, tobulėti, įsijausti, tapti geresnius, mylėti. Jos įtraukia žiūrovus į savo vidinę erdvę, daro juos užfiksuotų vaizdų dalyviais. Kūrinių herojai ima gyventi savo gyvenimą. Jei tai įvyksta, vadinasi pavyko ištrūkti iš priežastinių ryšių pasaulio ir prisiliesti prie to, kas amžina. Paliksime žiūrovų teismui spręsti, kaip tai pavyko Valentinui Pečininui jo „Stačiatikių tikėjimo portrete“.


Kunigas Aleksej Smirnov


Apie autorių:
Gimė 1959 05 08 Panevėžyje. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1999, meno kūrėjo statusas suteiktas 2005. Nuo 2004 Lietuvos spaudos fotografų klubo narys, nuo 2008 Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. 1980 baigė Lietuvos Valstybinį kūno kultūros institutą, Pedagoginį fakultetą. 1980–1998 tarnavo Lietuvos VRM ir policijos sistemoje. Dabar sporto treneris.
Surengė per 30 individualių parodų Lietuvoje bei užsienyje bei dalyvavo daugiau nei 45 grupinėse parodose.
Svarbiausi darbai: Esmės laikinumas (1999 – 2007), Nostalgija siaurukui (1999 – 2004), Baletas (2000 – 2006), Gyvybės harmonija (2001 – 2002), Alsuojanti Afrika (2002 – 2007), Teatro užkulisiai (2004 – 2005), Šventasis kelias (2005), Stačiatikių tikėjimo portretas (2006 – 2016), Florencijos dviračiai (2010), Saukų šeimos portretas (2011), Trolių sielos ir sapnai (2013 – 2015).


Valentinas Pečininas yra keturis kartus “Auksinio kadro” laureatas konkurse Lietuvos spaudos fotografija (2005, 2007, 2012, 2014). 2007 metais išleido albumą “Prasiveržimas”.

Kontaktai: + 370 686 80868  
www.pecininas.lt 


PANEVĖŽIO MIESTO FOTOGRAFIJOS GALERIJA

2016 m. gegužės 4 d. 17 val. maloniai kviečia į
FOTOMENININKO VALENTINO PEČININO fotografijų parodą  „TROLIŲ SIELOS IR SAPNAI"


  „Trolių sielos ir sapnai“ — tai kelionė į savo sielos gelmes, į savo paties prabudimą, kur laiko tėkmė, virtusi daugiasluoksne simbolių kalba, šakojasi įvairiausiomis kryptimis.

Prieš akis išnyra beribės erdvės bei kraują stingdantis ledo, kalnų ir mito artumas, lengvai virsdamas jautria naratyvine linija, atveriančia sapnuojančiojo vizijas, kuriose lygiagrečiai reiškiasi iš   kolektyvinės ir individualios pasąmonės atklystantys archetipai bei simboliai, o būsenų inspiruoti vaizdiniai atsikartoja, skaidosi bei transformuojasi į netikėtus pavidalus.

Į šį kūrybos procesą aktyviai įtraukiama ir trečioji pusė — žiūrovas. Nirdamas į pirmapradę gamtos ir mito formų estetika, jis atsiduria be galo toli nuo formalios bei didaktiškai angažuotos  patetikos, bet už tai visa esybe priartėja prie universalios ir stipriai dvasiškai įkrautos materijos estezės.

Valentinas Pečininas:
Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, surengęs keliasdešimt personalinių fotografijos parodų Lietuvoje ir užsienyje.
Jo darbai Lietuvos spaudos fotografijos konkursuose ( Lithuanian press photography) keturis kartus laimėjo «Auksinį kadrą» ( 2005, 2007, 2012, 2014 ).
2007 metais leidykloje „Aušra“ išleistas V.Pečinino fotografijų albumas „Prasiveržimas“.

 
Panevėžio miesto fotografijos galerija
Vasario 16-osios g. 11
el.paštas: fotogalerija.panevezys@gmail.com
Tel. 8 45 576960,  www.arspanevezys.lt,
Galerijos darbo laikas: III – VII, nuo 11.00 iki 18.00 val.
Paroda veiks iki gegužės 29 dienosApdovanoti geriausių Lietuvos spaudos fotografijų autoriai

Vilniaus rotušėje penktadienį (2014.05.09) apdovanoti geriausi praėjusių metų Lietuvos spaudos fotografai. Simboliškai tryliktą kartą rengiamoje ceremonijoje ant scenos lipo trylika nugalėtojų.

Geriausių fotografijų autoriai išrinkti iš 153 fotografų, vertinimo komisijai pateikusių beveik 6 tūkstančius nuotraukų.

Auksinis kadras įteiktas temoje: "Sportas"

Tai jau ketvirtas mano auksinis kadras per 13 metų.

Pirmas temoje „Kultūra“ 2004 m.

Antras temoje „Gamta ir jos apsauga“ 2007 m.

Trečias temoje „Reportažas“ 2012 m.     

          Skaityti                               
Skaityti

 

 „Lietuvos spaudos fotografija“ jau vienuoliktą kartą Panevėžyje"

 

2014 m. kovo 26d. Panevėžyje, Fotografijos galerijoje (Vasario 16-osios g. 11) buvo atidaryta paroda ir pristatytas metraštis „Lietuvos spaudos fotografija 2013“. Tai jau vienuoliktas kartas kai ši konkurso būdu sudaroma paroda bei metraštis atkeliauja į Panevėžį. 

Plačiau...


Fotografijų paroda „Saukų šeimos portretas
“Norvegija, Oslo miestas Lietuvos Respublikos ambasada.

   2013 m. rugpjūčio 30 dieną Norvegijoje, Oslo mieste Lietuvos Respublikos ambasadoje buvo atidaryta mano fotografijų paroda „Saukų šeimos portretas“.

Nuoširdžiai dėkingas: LR ambasadai Norvegijoje, Norvegijos Lietuvių bendrijai, Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungai.
Asmeniškai dėkingas LR ambasadoriui Norvegijoje Jo Ekscelencijai Andriui Namavičiui, LR konsului Norvegijoje Jurgitai Bilvaisienei, NLB atstovams Otilijai Simaitytei, Gaivai Navickaieii, Vaidai Janužienei, Dainiui Janužiui, Dariui Dubauskui, Romualdui Čepauskui, Vitai Čepauske, Ringailei Butrimaitei ...

Jūsų nuoširdumas, draugiškumas, supratimas, svetingumas ir dėmesys tapo mano geriausiais įspūdžiais Norvegijoje.
Džiaugiuosi, kad Jūsų dėka turiu galimybę puoselėti meninę fotografiją ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje.

Linkiu Norvegijos lietuviams darbštumo, kūrybingumo ir geros, teigiamos nuotaikos.

Laukiu naujų susitikimų.

Plačiau...V. Pečinino foto "Legendiniai krepšininkai"

Fotografija „Lietuvos spaudos fotografija 2013“ konkurse
temoje diplomatija tapo nominantė

  2013 m. Vasario 9-10 dienomis tarptautinė vertinimo komisija išrinko kasmetinio Lietuvos spaudos fotografų klubo organizuojamo nacionalinio konkurso  „Lietuvos spaudos fotografija 2013“ finalinius darbus.
 
Norą dalyvauti konkurse ir varžytis dėl geriausio kadro autoriaus vardo pareiškė 
161 fotografas, konkursui autoriai pateikė daugiau
negu 5,5 tūkstančio fotografijų.

Plačiau... 

verslas.delfi.lt
DELFI - Penktadienio vakarą (2012.05.18) kostiumuoti fotografai rinkosi į Vilniaus
Rotušę – čia 11-ą kartą apdovanoti nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2012“ nugalėtojai.
Geriausiems žiniasklaidos fotografams atiteko „Auksiniai kadrai“.

Tai jau trečias mano auksinis kadras per 10 metų.

Pirmas temoje „Kultūra“ 2004 m.


Antras temoje „Gamta ir jos apsauga“ 2007 m.


Trečias temoje „Reportažas“ 2012 m.

  

 

Maloniai kviečiame Jus į LŽS ir LFS nario Valentino Pečinino fotografijų parodos „Saukų šeimos portretas“ atidarymą, kuris įvyks š.m. vasario 9 d. 17 val. A galerijoje (Respublikos g. 33, Panevėžys). www.agalerija.lt

Parodos atidaryme dalyvauja menotyrininkė Kristina Stančienė ,Vilnius.


Šarūnas Sauka - vienas keisčiausių, komplikuočiausių tapytojų Lietuvos dailininkų bendruomenėje, kurį nuolat lydi žodis „kitoks“. Tas pats postmodernizmas lietuviškame diskurse taip pat kol kas figūruoja kaip ‘kitoks’ - nelabai savas, kartu traukiantis ir bauginantis.

Šarūno Saukos "kitoniškumas" labai pastovus. Nuosekliai dirbdamas aliejinės tapybos technika, kruopščiai, centimetras po centimetro atrasdamas sodria spalva krešančią natūralistinę formą, su preciziška kantrybe materializuodamas haliucinacinį siužetą, Sauka pasimėgaudamas (ypač pasimėgaudamas savo kančia) eksploatuoja baimes ir suvokimo problemas, kankinančias ne vieną radikaliojo postmodernizmo adeptą.

Nomeda Saukienė ryžtasi apgyvendinti naujus personažus drobėje. Iki begalybės išraizgytų augalų tinkle galime atpažinti įvairias mūsų buityje ir netgi kaimiškoje kasdienybėje sutinkamas gėles. Fantazijos laisvė atsiveria ir pasiduoda gundantiems begalinės interpretacijos malonumams ir siekiams patirti originalaus kūrinio turinį. Šiais metais žengiu naują žingsnį ir kartu su Panevėžio A Galerija dalyvauju vienintelėje Pabaltijo šalyse galerijų mugėje VILNIUJE. Mugės metu galėsite įsigyti penkis mano fotografijų darbus, atliktus ant drobės.

Kviečiu aplankyti parodą Liepos 13-17 dienomis!