Šventasis kelias

   Kai žmogus gyvena pagal Dievo taisykles, skleidžia katalikišką tikėjimą ir padeda suklydusiems - jis tampa šventuoju. Katalikų kunigai visame Pasaulyje atlieka šias funkcijas. Daugumos kelias per gyvenimą tampa šventuoju (Šventasis kelias). Drobė man padėjo stipriau perteikti šventumo pojūtį bei sukurti asociacijų. Kokių? O tai jau žiūrovo vaizduotės klausimas. Kitos fotografijos padarytos ant 1500 metų amžiaus Stelmužės ąžuolo žievės (Zarasų rajonas). Tai amžinybės bei gyvenimo prasmės simbolis, kurį ideomiškai sluoksniavau į kūrinius. Fotografijos padarytos su juosta, panaudojant dvigubos ekspozicijos efektą.

Dažnai galima išgirsti: jei nebūtų šitaip, būtų kitaip, paprastai ir reportažiškai. “Kas būtų, jeigu būtų “ Tai tiesa, bet svarbu galutinis rezultatas.

Šioje parodoje trūksta 15 darbų, sukurtų pas Tėvą Stanislovą (taip pat su drobės efektu), kadangi kūrinius įsigijo Paberžės muziejus. Norint juos pamatyti, tai padaryti galima Kėdainių rajone, Paberžėje, Tėvo Stanislovo celėje.

Kai Tėvas Stanislovas apžiūrėjo parodą, gavau aukščiausius vertinimus.

Šio švento žmogaus nuomonė man yra labai svarbi. Po parodos apžiūrėjimo Tėvas Stanislovas parašė recenziją kūriniams, o štai po mėnesio Lietuva atsisveikino su šiuo šventu žmogumi.

Tokia šios parodos trumpa istorija.

Valentinas Pečininas